Hotel Žebětínský dvůr Brno

Gastro & relax komplex v klidné části města Brna


Garance nejnižší ceny
Zrušit Nastavení

Turistika

Brněnská přehrada a hrad Veveří

parnik hradBrněnská přehrada si díky jejímu vyčištění opět získává oblibu návštěvníků. Je to ideální místo pro procházky, odpočinek na některé z pláží či cykloturistiku. Můžete se zde plavit téměř po její celé délce na parníku. Z bystrckého přístaviště trvá cesta až na konec přehrady do Veverské Bitýšky cca 70 minut. Odjezdy lodí a další informace naleznete zde. Cestou můžete navštívit hrad Veveří, který se nachází přibližně ve dvou třetinách plavby. Více se o této památce dozvíte na oficiálních stránkách zde.


Pohádka máje a podkomorské lesy

kolo turistikaJedná se o krásnou oblast zejména pro pěší turistiku a cykloturistiku. Jen co vyjedete ze Žebětína můžete se napojit na některou ze značených tras a dojít tak například k Ríšově či Helenčině studánce, na brněnský automotodrom - Masarykův okruh, brněnskou přehradu či jiná vzdálenější místa. Mapu celé oblasti vč vyznačených tras naleznete zde. Pěkně je popsána trasa „Pohádkou máje“ i zde.

 

Moravský kras

jeskynePakliže byste rádi navštívili oblast Moravský kras proslulou zejména krásnými jeskynními útvary a propastí Macocha, musíte se z hotelového komplexu vydat směr  severo-východ na Kuřim a dále Blansko. Celá oblast je od hotelu vzdálena přibližně 40 km, avšak její návštěva stojí opravdu zato. Více informací naleznete zde.